Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 2
 İndirme 4
Kriz ve Okullarda Kriz Yönetimi
2023
Dergi:  
International Journal of Disciplines Economics & Administrative Sciences Studies (IDEASTUDIES Journal)
Yazar:  
Özet:

Eğitim liderlerinin etkili liderlik davranışları, Covid-19 gibi kriz durumunda daha da önemli hale gelmiştir. Krizler karmaşıklığı ve belirsizliği beraberinde getirmektedir. Bu durumlarda örgütün devamlılığı için liderlerin takipçileri için destek ve rehberlik sağlamaları gerekmektedir. Aynı şekilde, okul müdürlerinin kriz liderliği davranışları, öğretmenlerin yön ve rehberlik aradıkları kötü koşullardaki öğretim deneyimlerini etkileyebilmektedir. Okul yöneticilerinin etkili kriz liderliği davranışlarının yanı sıra liderlere duyulan güven, kriz zamanlarında öğretmenlerin davranış ve tutumlarını etkileyebilecek önemli bir faktördür. Kriz dönemlerinde okul yöneticilerinin eğitim liderliğini etkin bir şekilde sürdürebilmeleri beklenmektedir.

 

Anahtar Kelimeler:

Crisis Management In Schools
2023
Yazar:  
Özet:

The effective leadership behavior of the educational leaders has become even more important in crises such as Covid-19. Crisis brings complexity and uncertainty. In these cases, the leaders need to provide support and guidance for their followers for the continuity of the organization. Similarly, the crisis leadership behaviors of school managers can affect teaching experiences in the bad conditions that teachers are looking for direction and guidance. In addition to the effective crisis leadership behavior of school managers, the confidence in the leaders is an important factor that can affect the teachers’ behavior and attitudes in times of crisis. In times of crisis, school managers are expected to be able to effectively maintain their educational leadership.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


2000
International Journal of Disciplines Economics & Administrative Sciences Studies (IDEASTUDIES Journal)

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 450
Atıf : 266
2022 Impact/Etki : 0.101
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q4
395/509

International Journal of Disciplines Economics & Administrative Sciences Studies (IDEASTUDIES Journal)