Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 742
 İndirme 116
Kriz Yönetimi ve Türkiye’deki İşletmelerde Kriz Yönetimi Örnekleri Üzerine Bir İnceleme
2017
Dergi:  
Asos Journal
Yazar:  
Özet:

İşletmelerde oluşan ani ve öngörülmesi zor ya da mümkün olmayan durumlara kriz adı verilmektedir. Krizler işletmeler için çok çeşitli şekillerde meydana gelebilmekle birlikte işletmelerin kriz durumlarındaki yönetim şekilleri de birbirinden farklılaşmaktadır. Ancak bir işletmenin krizden mümkün olan en az şekilde etkilenebilmesi için etkin bir kriz yönetimi yapması, kriz planı olması gerekmektedir. Bu bakış açısıyla bu çalışmada Türkiye’deki işletmelerde kriz durumları örnek olaylar konu edinilerek incelenmiş söz konusu işletmelerin krizden nasıl çıktıkları ne şekilde yönettikleri anlatılmıştır. Bu doğrultuda yakın dönem ulusal işletmelerde çeşitli sebeplerle ortaya çıkmış olan kriz durumları sınıflandırılarak işletmelere ve yöneticilere örnek teşkil etmesi amaçlanmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Crisis Management and A Review On Examples Of Crisis Management In Businesses In Turkey
2017
Dergi:  
Asos Journal
Yazar:  
Özet:

the sudden and predictiveness of businesses is difficult or not possible, the crisis is called crises for companies, and the management forms of enterprises in crisis situations are different from each other, but a business needs to be an effective crisis management to be affected by the crisis as much as possible, with this point of view, crisis situations in businesses in turkey have been described in detail events, and how such businesses manage from the crisis were ruled in this direction by various reasons in close-term national businesses, governments were intended to be classified and classified as examples and examples of companies that are classified by exemplaring up with various reasons

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Asos Journal

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji; Güzel Sanatlar; Hukuk; İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler; Spor Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 4.871
Atıf : 9.226
2022 Impact/Etki : 0.087
Quarter
Filoloji Temel Alanı
Q3
63/86

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q4
418/509

Hukuk Temel Alanı
Q4
50/57

Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q4
203/232

Güzel Sanatlar Temel Alanı
Q4
75/92

İlahiyat Temel Alanı
Q4
87/102

Spor Bilimleri Temel Alanı
Q4
31/39

Asos Journal