Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 168
 Görüntüleme 12.994
 İndirme 3.143
 Sesli Dinleme 38
Kriz Yönetimi
2000
Dergi:  
Kuram ve Uygulamada Eğitim Yönetimi
Yazar:  
Özet:

Krizler, örgütlerin ve toplumların yaşamında karşılaşılabilecek kaotik durumlardır ve karmaşa yaratırlar.. Kriz olasılığım tümüyle engelleyecek bir yöntem de yoktur. Söz konuşu olan bir doğal felaket olunca bunu önceden bilmek ve sonuçlarım kestirebilmekazından günümüz için olanaksızdır. Bu çalışmada, Türkiye`de 17 Ağustos ve 12 Kasım depremleri sonucu oluşan kriz durumundan hareketle, kriz yönetimi sürecinin öğeleri, kriz yönetimi ile eğitim yönetimi ilişkisi ve kriz yönetimi sürecinde yöneticilerin sahip olmaları gereken yeterlikler üzerinde durulmuştur.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Kuram ve Uygulamada Eğitim Yönetimi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Kuram ve Uygulamada Eğitim Yönetimi