Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 28
 İndirme 1
PERCUTANEOUS ASPIRATION-INJECTION-REASPIRATION (PAIR) THERAPY FOR SOLITARY SPLENIC HYDATID CYST: A CASE REPORT AND CLINICAL CONSIDERATIONS
2023
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Splenic hydatidosis is a rare disease caused by the larval stage of Echinococcus granulosus. Here, we report a case of a 68-year-old patient with a single splenic hydatid cyst, discovered incidentally on an ultrasound. The patient presented with left upper quadrant pain, but was otherwise asymptomatic. Imaging studies confirmed the diagnosis of a 13.7 x 14.3 x 11.6 cm splenic hydatid cyst. The patient underwent a puncture-aspiration-injection and reaspiration (PAIR) procedure with scolicidal agents and drainage, which confirmed the presence of viable scolex. The patient was then treated with albendazole, which led to a significant clinical and radiological improvement.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 731
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research