Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 61
 İndirme 8
SPONTANEOUS RUPTURE OF HYDATID CYST OF LIVER IN THE PERITONEAL CAVITY WITH INTACT PROLIGEROUS MEMBRANE: ABOUT ONE CASE AND LITERATURE REVIEW
2021
Dergi:  
International Journal of Advanced Research
Yazar:  
Özet:

Rupture of hydatid cyst of liver with intact proligerous membrane is rare. We report the case of a 63 year-old female patient presenting with right hypocondrium pain without fever or jaundice. Diagnostic imaging examination showed hydatid cyst in segment IV of liver associated with pelvic cystic lesion measuring 12 cm x 06 cm. Surgical exploration revealed ruptured unilocular hydatid cyst of the liver with intact proligerous membrane and free in the peritoneal cavity. This study aims to report a new case of intraperitoneal rupture of hydatid cyst of liver with intact proligerous membrane and to highlight the diagnostic and therapeutic difficulties due to this complication.

Anahtar Kelimeler:

null
2021
Yazar:  
0
2021
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Advanced Research

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 10.413
Atıf : 737
2023 Impact/Etki : 0.003
International Journal of Advanced Research