Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 48
 İndirme 17
Yeni Zelanda'da Medya Okuryazarlığı Uygulama ve Deneyimleri
2012
Dergi:  
Avrasya İncelemeleri Dergisi
Yazar:  
Özet:

  Özet  Bu çalışmada öncelikle medya okuryazarlığı kavramı ele alınarak çeşitli tanımları yapılmış ve medya okuryazarlığının değişik yönleri masaya yatırılmıştır. Daha sonra, Yeni Zelanda'nın medya okuryazarlığı uygulama ve deneyimleri, John Pungente'nin “Başarılı Medya Okuryazarlığı Programı Ölçütleri”ne göre ele alınarak incelenmiştir. Medya okuryazarlığı eğitimi kimi ülkelerde ayrı bir ders, kimi ülkelerde tek bir ünite ya da konu kimilerinde ise disiplinler arası bir ders olarak yer almaktadır. Bu eğitim için dünya çapında ortak bir anlayış bulunmamaktadır. Bu sebeple medya okuryazarlığı alanında başarılı çalışmalar yapan ülkelerden biri olan Yeni Zelanda'nın hedef, içerik, öğrenme durumları ve değerlendirme bilgisi boyutları bakımından incelenmesiyle bu bölgeyle ilgili kaynak eksikliğinin de giderilmesi hedeflenmiştir.   Abstract  Media Literacy Practises and Experiences in New Zealand  In this study, the concept of media literacy is first analyzed by considering different aspects of various definitions of media literacy. Then, media literacy practices in New Zealand are examined according to the John Pungente's “Successful Media Literacy Program Criteria”. Media literacy education is given as a separate course in some countries or as subject of a single unit or as an interdisciplinary field. There is no common understanding throughout the world for this education concept. For that reason, this study aims to establish comprehensive guidelines for media literacy education by examining New Zealand, where media literacy has been focused upon uniquely and successfully in regard to its targets, contents and educational situations and evaluation.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Avrasya İncelemeleri Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 590
Atıf : 2.802
2022 Impact/Etki : 0.097
Quarter
Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q4
201/232

Avrasya İncelemeleri Dergisi