Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 106
 İndirme 25
Akmonia Yüzey Araştırmalarında Ele Geçen Terra Sigillatalar ve Geç Roma Kırmızı Astarlı Seramikleri
2018
Dergi:  
Hitit Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Günümüzde Uşak ilinin Banaz ilçesinde bulunan Akmonia, antikçağda Phrygia'nın merkezinde yer alan görkemli bir kenttir. Aynı zamanda bölgenin en büyük nehirlerinden Sindros (Banaz Çayı) tarafından sulanan geniş Doiantos Pedion'a (Banaz Ovası) hakim bir tepe üzerinde yer alması verimli tarım arazilerine sahip olmasını da sağlamıştır. Yazıtlardan ve buluntulardan anlaşıldığı kadarıyla sosyo-kültürel anlamda güçlü bir kent görünümü çizen Akmonia aynı zamanda İç Batı Anadolu'da antik çağdaki kara ticaretinin de geçiş yolları üzerinde bulunmaktadır. Bu bağlamda kazı yapılmaksızın, yüzey araştırmaları sırasında kentte ele geçen uzun bir zaman dilimini gösteren buluntu çeşitliliği de kentin zengin ve bir o kadar da refah düzeyinin yüksek olduğunu bizlere sunmaktadır.  Çalışmada Akmonia’nın seramik repertuvarının bir bölümünü oluşturan 2017 yılı yüzey araştırmalarında bulunan Roma İmparatorluk Dönemi Terra Sigillataları ve Geç Roma Dönemi kırmızı astarlı seramikleri değerlendirilmiştir. 

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Hitit Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 587
Atıf : 2.339
2022 Impact/Etki : 0.276
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q2
202/509

Hitit Sosyal Bilimler Dergisi