Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 4
Şia'da İmamet Meselesi ve Egemenlik
2017
Dergi:  
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Diğer inanç sistemleri gibi İslam dini içinde de zamanla bazı farklı yollar oluşmuştur. Bu yollar mezheplerdir. Dinler ve mezhepler toplumların kültürlerine ve siyasal anlayışlarına yansır. İslam anlayışının da İslamiyet’e inanan toplumlara şekil veren egemenlik ve siyasal kültürü vardır. İslam’ın farklı mezheplerine inanan toplumlardan oluşan devletler, farklı egemenlik anlayışına sahiptir.  Bu makale, İslam dininin bir mezhebi olan Şia’nın ortaya çıkışı, inanç felsefesi, Şia’nın bazı fırkaları ve nihayet siyasal anlayışı ile bu anlayışın egemenlik biçimine nasıl yansıdığı hakkında bir araştırmadır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 222
Atıf : 546
2022 Impact/Etki : 0.367
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q2
139/509

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi