Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 9
 Görüntüleme 155
 İndirme 47
Ortaokul Öğrencilerinin Teknolojiye Yönelik Tutumlarının Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi
2014
Dergi:  
Ege Eğitim Dergisi
Yazar:  
Özet:

The aim of this study was examined the middle school students' attitudes towards technology, in terms of some variables. General survey method was used in this study. The sample of this study was composed of randomly selected a total of 400 6th , 7 th and 8th grade middle school students, studying at three city center and three connected to the center of the village middle school in Kars. The Turkish version of the attitude towards technology (ÖTYT-TR) scale was used in this study. The independent samples t test was used to determine the effect of gender and place of residence variables on students' attitudes towards technology. Data analysis was conducted to determine the effect of class-level variable using One-Way ANOVA post hoc Tukey HSD test. As a result, in term of place of residence variable, students' attitudes towards technology in the city center schools are more positive. According to gender variable was found that male students have more positive attitude towards technology than female students. Analyzed by grade level of students' attitudes towards technology was determined the significant difference between 6th and 7th grade with 6th and 8th grade. This difference was found in favor of the 7th and 8th grade.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Ege Eğitim Dergisi

Alan :   Fen Bilimleri ve Matematik

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 414
Atıf : 6.061
2023 Impact/Etki : 0.618
Ege Eğitim Dergisi