Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
ATIF SAYISI 4
GÖRÜNTÜLEME 23
İNDİRME 14
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
7101 Sayılı İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Çerçevesinde İflas Dışı Adi Konkordato
Yazar:  
Yıl:  
2018
Özet:

Mali yapısı bozulmuş sermaye şirketleri ve kooperatiflerin iyileşmesi amacıyla İcra ve İflas Kanunu’ndaki iyileştirme yöntemlerinden en sık başvurulan olan iflasın ertelenmesi kurumu, olağanüstü hâl süreci içinde işlerliğini yitirmiş, son olarak 15 Mart 2018 tarih ve 30361 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan 7101 sayılı İcra ve İflas Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile iflasın ertelenmesine ilişkin hükümler yürürlükten kaldırılmıştır. 7101 sayılı Kanun’la, mali durumu bozulmuş borçluların darboğazdan çıkarak iyileşmelerine imkân sağlayacak konkordato hükümlerinde önemli değişiklikler yapılmıştır. Konkordato hukukunda yapılan bu önemli yapısal değişiklikler ile kurum bambaşka bir çehreye kavuşmuştur. Çalışmada bu değişikliklerle birlikte konkordato kurumu kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.]]>

Anahtar Kelimeler:

icra ve iflas hukuku, konkordato, iflas, execution and bankruptcy law,concordat,insolvency

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler