Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 63
 İndirme 34
Rusya’nın Azerbaycan’da Hıristiyanlaştırma Siyasetine Karşı Ortaya Çıkan İsyanlar: Car-balaken Örneği
2016
Dergi:  
VAKANÜVİS- Uluslararası Tarih Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

The North-West of Azerbaijan, specially in the 19th century played an important role in the history of the Caucasus and Azerbaijan. Troughout the 19th century the Nort-West part of the Caucasus region forcibly converted to Christianity by the Tsarist Russia. But they tried to defend their country, their nation with true Jihad and the power of Muridism. As Imam Shamil who was the political and religious leader of Caucasian Muslims says: “The strongest fortress is love for the homeland”. Although Tsarist Russia tried hard to convert people to Christianity, they did not succeed because they loved Islam deep in their heart. So there is no doubt nowadays people who lives in this region of Azerbaijan are true and fathful Muslims who act according to the example of Muhammad (s.a.v) and the principles of Islam.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


VAKANÜVİS- Uluslararası Tarih Araştırmaları Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 376
Atıf : 468
2022 Impact/Etki : 0.188
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q3
293/509

VAKANÜVİS- Uluslararası Tarih Araştırmaları Dergisi