Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 12
 Görüntüleme 81
 İndirme 37
19. Yüzyılda Rusya’nın Karabağ Politikası
2012
Dergi:  
Belgi Dergisi
Yazar:  
Özet:

It was experienced important changes about governmental and population in South Caucasia in 19th century. Karabağ is one of the regions experienced these changes. Karabağ Khanate where Azerbaijan Turks lived was proscribed by Tsarist Russia governance in 1822. New Russian Government tried to create a governmental and military reference point for itself placing Armenian population in this land. However, the result of this policy in 20th century is to form a basis for conflict between Azerbaijan Turks and Armenians. In his study, governing structure and change on Azerbaijan Turks and Armenians’ population rate in the region are presented dealing with Karabağ policy of Russia in 19th century

Anahtar Kelimeler:

19th. Russia's Caribbean Police In The Century
2012
Dergi:  
Belgi Dergisi
Yazar:  
Özet:

It was experienced important changes about governmental and population in South Caucasia in the 19th century. Caribbean is one of the regions experienced these changes. Karabakh Khanate where Azerbaijan Turks lived was proscribed by Tsarist Russia governance in 1822. The new Russian Government tried to create a governmental and military reference point for itself placing Armenian population in this land. However, the result of this policy in the 20th century is to form a basis for conflict between Azerbaijan Turks and Armenians. In his study, governing structure and change on Azerbaijan Turks and Armenians' population rate in the region are presented dealing with Karabağ policy of Russia in the 19th century

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Belgi Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 578
Atıf : 6.587
2022 Impact/Etki : 0.192
Quarter
Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q3
160/232

Belgi Dergisi