Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 67
 İndirme 27
From Media Literacy To New Media Literacy: A Lens Into Open and Distance Learning Context
2020
Dergi:  
Turkish Online Journal of Distance Education
Yazar:  
Özet:

Media literacy, which traditionally aims to help individuals become better-informed users through proper consumption of media messages, has historically been reshaped to reflect the characteristics of the tools that individuals utilize to consume such messages. Information and Communication Tools (ICT) developed in the 21st century, also referred to as the Digital Age, have enabled individuals to become producers of media messages in addition to consumers. Therefore, there has been a need for empirical studies into the concept of media literacy that has evolved into new media literacy with the impact of these new participatory and connective technologies. Within this regard, this study seeks to investigate the new media literacy levels of open and distance learners who primarily depend on ICT to access tertiary education. Besides, the study examines the relationship between demographic information of learners and their new media literacy skills.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Turkish Online Journal of Distance Education

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.481
Atıf : 2.966
2022 Impact/Etki : 0.289
Quarter
Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q2
116/232

Turkish Online Journal of Distance Education