Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 4
 Görüntüleme 86
 İndirme 44
Akyaka’da Bazı Demirçağı Yerleşmeleri
2013
Dergi:  
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi
Yazar:  
Özet:

Anatolia, which has become the settlement for many civilizations since the ancient periods, is a geographical place with its rich culture. It is seen that settlement had begun form Paleotical ages in Kars region located in the Eastern Anatolia. Kars province has become in the position of place which has been wanted to be dominated by many civilizations throughout the history because it located on important trade roads linking Anatolia and Caucasia. Husbandry has become widespread source of living throughout the history due to the region‟s elevation from the sea level, its rich pastures and hard climate conditions. The region was exposed to military expedition of Urartians, Scythian and Kimmer. The main reason of these expeditions is economic, because rich underground sources, fertile pastures and its geo-political position have made the region charming down the ages. We can get information about the Iron Age in the region as the result of scriptures left by Urartu Kingdoms, and the expeditions. Besides, we know that the region has been called as Nairi Country thanks to the scriptures belonging ton Assyrian.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dergisi

Alan :   İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 417
Atıf : 1.285
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini