Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 70
 İndirme 39
Arkeolojik Alanlarda Laser Ölçümle Belgeleme ve Kent Modeli Oluşturma Üzerine Bir Örnek: Olympos Antik Kenti
2015
Dergi:  
Asos Journal
Yazar:  
Özet:

Güneybatı Anadolu’da, Likya Bölgesi’nde yer alan Olympos antik kenti tarihte önemli bir yere sahiptir. Kentin en önemli özelliği yerleşim dokusunun Roma, Erken Hıristiyan ve Bizans dönemleri arasındaki değişiminin açıkça izlenebilmesidir. Bu çalışma, Olympos antik kentinin ve farklı dönemlerdeki kent dokusunun değişim süreçleri dikkate alınarak yerleşimin orijinal yapısını ortaya çıkarmak için gerçekleştirilmiştir. Çalışmanın temel amacı, kentin bilimsel verilere dayanılarak sanal ortamda canlandırılabilmesi için yapıların ve yerleşim dokusunun 3B modellemelerinin üretilmesidir. Olympos’un Roma ve Bizans dönemi kent dokusu bu şekilde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde belirlenmiştir. Böylece Antik Çağ’ın kültürel ve mimari mirası ve yapıların işlevleri daha anlaşılabilir hale gelmiştir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Asos Journal

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji; Güzel Sanatlar; Hukuk; İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler; Spor Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 4.871
Atıf : 9.227
2022 Impact/Etki : 0.087
Quarter
Filoloji Temel Alanı
Q3
63/86

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q4
418/509

Hukuk Temel Alanı
Q4
50/57

Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q4
203/232

Güzel Sanatlar Temel Alanı
Q4
75/92

İlahiyat Temel Alanı
Q4
87/102

Spor Bilimleri Temel Alanı
Q4
31/39

Asos Journal