Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 59
 İndirme 37
Yabancı Dil Olarak Türkçe Eğitiminde Kullanılabilecek Öğretim Yönetim Sistemi Bileşenleri Http://www.turkishcampus.net Örneği
2016
Dergi:  
International Journal of Language Academy
Yazar:  
Özet:

Yabancı dil eğitiminde e-öğrenme ve online eğitim yaygın olarak kullanılmaktadır. Farklı eğitim alanlarında, online eğitim ve e-öğrenme talebindeki artışla birlikte güçlü öğretim yönetim sistemlerine olan gereksinimde de artış gerçekleşmektedir. Ticaret, Turizm, eğitim vb. nedenlerden dolayı Türkçenin yabancı dil olarak öğrenilmesine yönelik talepte de dünya genelinde büyüme gerçekleşmektedir. Türkçeyi örgün şekilde öğrenenlerin yanı sıra Türkçeyi uzaktan eğitim veya çevrimiçi olarak öğrenenlerin/öğrenmek isteyenlerin sayısı da giderek artmaktadır. Bu çerçevede Türkçeyi örgün olarak öğreten çok sayıda kurum bulunmaktadır fakat Türkçenin web tabanlı ortamlarda yabancı dil olarak öğretilmesi amacıyla ülkemizde yapılan çalışmalar oldukça sınırlıdır. Oysa bazı diller (İngilizce, Fransızca, Rusça Arapça vb.) yabancı eğitim kurumları tarafından e-öğrenme yöntemi ile Türkiye’de bile öğretilmektedir. Benzer bir yaklaşımla, Yabancı dil olarak Türkçe de öğretilebilir. Bu amaç doğrultusunda bu çalışmada, e-öğrenmenin vazgeçilmez bir bileşeni olan Öğretim Yönetim Sistemleri’nin (ÖYS) Türkçenin yabancı dil olarak uzaktan öğretiminde nasıl kullanılabileceğini örneklerle açıklanmaya çalışılmıştır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
International Journal of Language Academy

Alan :   Eğitim Bilimleri; Filoloji

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.247
Atıf : 1.586
2022 Impact/Etki : 0.124
Quarter
Filoloji Temel Alanı
Q3
53/86

Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q4
188/232

International Journal of Language Academy