Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 112
 İndirme 46
Investigating The Causal Relationship Between Fossil Fuels Consumption and Economic Growth At Aggregate and Disaggregate Levels In Saudi Arabia
2014
Dergi:  
International Journal of Energy Economics and Policy
Yazar:  
Özet:

This paper studies the causal relationships between fossil fuels consumption, CO2 emissions and economic activity at aggregate and disaggregates levels in Saudi Arabia using the multivariate cointegration approach. The results show the existence of a long-run equilibrium relationship between fossil fuels consumption, carbon dioxide emissions and economic growth. Moreover, in the long-run the causality is unidirectional running from economic growth to energy consumption and natural gas consumption whereas there is absence of causality in the case of oil consumption. Our results indicate that energy conservation policies might be enforced without affecting economic growth. Policies aimed at reducing fossil fuel consumption and controlling for CO2 emissions may not affect negatively Saudi’s economic growth. Hence, policy reforms aimed at reducing fossil fuels (oil and natural gas) subsidies become an urgent necessity in the near future in order to eliminate fossil fuel wastes.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
International Journal of Energy Economics and Policy

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 2.578
Atıf : 3.651
2022 Impact/Etki : 0.175
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q3
307/509

International Journal of Energy Economics and Policy