Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 130
 İndirme 44
Kentsel Dönüşüm Sürecinde Kentsel Kimliğin Korunmasına İlişkin Bilincin Twitter Üzerinden Değerlendirilmesi
2018
Dergi:  
Elektronik Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

With the reorganization of Eurepean cities the urban transformation that took place on the historical stage brought along the questioning of urban regeneration practices, the preservation of urban identity and the adaptation of urban practices to these practices. Protecting the identity of city has created public awareness through the influence of social media. The purpose of this study is to determine the social media arguments about whether the practices that have been misled by the process of urban transformation match the identity of the city. In the study; tweets under the hashtags related to the urban transformation in twitter that is one of the social media circles were taken as the universe and the tweets were selected as the sample until the satisfaction of the analysis of the discourse. So; the sampling of the study has been determined by sampling. The tweets included in the sample were subjected to discourse analysis.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler