Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 5
 İndirme 9
İktisadı 'hermeneutik'le 'anlamak'
2017
Dergi:  
Bilgi Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Hermeneutik düşünme biçimi sosyal disiplinlere değişik bakış açıları sunarak, söz konusu disiplinlerin özellikle bilgi kuramsal temelde farklı argümanlar üretmesine katkıda bulunmuştur. İktisat disiplini ve hermeneutik ilişkisi de bu çerçevede değerlendirilmektedir. Hermeneutik geleneğin temeline oturan tarihsellik ve öznellik ilkeleri, iktisat disiplini içinde özellikle Alman Tarihçi Okul, Avusturya İktisat Okulu ve Kurumsal İktisat Okulu’nda dar anlamda yansımalarını bulmaktadır. İktisat disiplinine bir bütün olarak hermeneutik bakış açısını getirmek ise daha antropolojik, yaşayan bir iktisat kurgulamayı mümkün kılacaktır. Bu bağlamda çalışmanın amacı, hermeneutik düşüncenin kavramsal arka planını ortaya koyarak, iktisattaki uzanımlarını irdelemek ve aktarmaya çalışmaktır.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Bilgi Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 216
Atıf : 1.412
2022 Impact/Etki : 0.269
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q2
206/509

Bilgi Sosyal Bilimler Dergisi