Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 71
 İndirme 31
Cumhuriyetin İlanından Günümüze Sosyal Bilgiler Öğretim Programlarında Harita ve Yön Okuryazarlığı
2017
Dergi:  
Bayburt Eğitim Fakültesi Dergisi
Yazar:  
Özet:

In this study, “Literacy of Map and Direction” in Social Sciences Teaching Methods in Primary Education, from the proclamation of the Republic to the present, has been examined considering how and in what proportion it has been taken place. This study has been designed and carried out in scanning model. The data in this study have been collected by examining documents. Social Sciences Teaching Methods in Primary Education have been restructured with the changes and developments in the social, economic and political fields of the period and with the new approaches in education. Literacy of map and direction, being a vital need, has kept its continuity in the programs such as the Primary School Programs in 1924, 1926 and 1948, and it has been seen that it has taken place in a more comprehensive way and in a more planned way in the later programs. In the study, it has been determined that the aims, explanations, subjects and instruments about the literacy of map and direction have been mentioned in Social Sciences Teaching Programs.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Bayburt Eğitim Fakültesi Dergisi
Bayburt Eğitim Fakültesi Dergisi