Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 5
 İndirme 5
Üniversite Sınavlarındaki Coğrafya Sorularının Dağılımı ile Liselerdeki Coğrafya Programı
2002
Dergi:  
Marmara Coğrafya Dergisi
Yazar:  
Özet:

ÖZET 1992-2001 yılları arasında ÖSS'de çıkan coğrafya sorularını inceledikten sonra gördük ki; coğrafya dersine ait bütün konulardan soru gelmiş, belirli yıllarda bazı konulara yüklenilmiş, ağırlıklı olarak iklim, ekonomik coğrafya, nüfus ve yerleşme ile Türkiye coğrafyası konularından sorular sorulmuştur. Fakat liselerdeki programı incelediğimizde ise bu konulara gerekli ağırlığın verilmediği ve dengesiz olduğu gözlenmiştir. SUMMARY After we have searched geography auestions asked between 1992-2001, we 've seen that ali the subjects were asked. in some certain years some subjects such as climatic, economic geograhy, pollution and Turkey Geograpy have been asked. But we see that some important topics haven 't been asked sufficiently w hen we search geography the curriculum in lycees.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Marmara Coğrafya Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Marmara Coğrafya Dergisi