Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 47
 İndirme 27
Dream versus reality: The process of preschool teacher’s professionalization in Turkey
2020
Dergi:  
Akdeniz Eğitim Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

Teaching as a profession starts with “a passion for teaching”, which is reflected into teaching and professional practices of the teacher. This study aims to examine the professionalization process of preschool teachers and reveal the reasons why they want to be preschool teachers, their perceptions towards the profession and the initial challenges encountered in Turkey. This study used qualitative method and face to face interviews were conducted with 47 preschool teachers. Preschool teachers’ views appeared to extend on the two following extreme spectrums: “Being the caretaker of the young population” and “having a passion to play a significant role in the future of children”. Preschool teachers’ accounts about their experiences in the career entry phase showed that all of them had the feelings of anxiety and fear.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Akdeniz Eğitim Araştırmaları Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 313
Atıf : 536
Akdeniz Eğitim Araştırmaları Dergisi