Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 124
 İndirme 21
17. ve 18. Yüzyıl Avrupa Basınında Osmanlı İmparatorluğu
2016
Dergi:  
Mavi Atlas
Yazar:  
Özet:

Yabancı gazeteler Osmanlı İmparatorluğu’nun tarihi bakımından önemli kaynaklar olmasına rağmen, hala araştırmacılar tarafından yeterli önem gösterilmeyen eserlerdir. Bu kaynaklar, dönemin şartları içerisinde, yayınlandıkları ülkelerdeki hükumetlerin resmî görüşlerini yansıtmaktaydılar. Bununla beraber, yabancı gazeteler, diplomatik temsilciliklerden gelen istihbaratlara dayanarak haber yaptıklarından ötürü, değerli ve güvenilir kaynaklardı. Bu makalemizde Avrupa’da yazılı basının ilk yıllarında yayımlanan, Gazette France’da,  Gaceta de Madrid’da, London Gazette’de, dönemin önemli bir dünya gücü olan Osmanlı Devleti’nin diğer devletlerle olan münasebetleri ele alınmıştır. Ayrıca, Ordinari Post Tijdender, Courante uyt Italien, Duytslandt, &c. ve Merkuriusz Polski Ordynaryjny hakkında özet bilgi sunulmuştur.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Mavi Atlas
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Mavi Atlas