Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 8
 Görüntüleme 77
 İndirme 1
Yeni Göreve Başlayan Öğretmenlerin Mesleki Sosyalleşmeleri
2009
Dergi:  
Verimlilik Dergisi
Yazar:  
Özet:

In addition to their previous education teachers acquire new skills, and accept the values and the norms of the school after they begin their career. Fortifying, implementing and sharing the issues related with the learning and teaching of the existing social structure of the school is possible with professional socialization. In this study, I have examined the professional socialization strategies of the teachers who have newly begun their careers, the difficulties encountered by the teachers when they newly being their careers, and the professional socialization in our country.

Anahtar Kelimeler:

Professional Socializations Of Teachers Who Start New Assignment
2009
Yazar:  
Özet:

ın addition to their previus education teachers acquire new skills and accept the values and the norms of the school after they start their career fortifying practice and sharing the issues associated with the learning and teaching of the existing social structure of the school is possible with professional socialization ın this study ı have exam the professional socialization strategies of the teachers who have recently begun their careers the isolation by the teachers when they are new being their careers and the professional socialization in ur country

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Verimlilik Dergisi
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Verimlilik Dergisi