Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 5
 Görüntüleme 103
 İndirme 54
İlköğretim Öğrencileri İçin Bazı Mesleklerin Tanıtımı
2012
Dergi:  
İlköğretim Online
Yazar:  
Özet:

The main purpose of this study is to determine the main criteria which should be considered by school counselors and teachers while introducing careers. These basic criteria have been defined based on Super's career development of child theory, Piaget's cognitive development theory and Erikson's psychosocial development theory. Careers such as Nurse, veterinarian, lawyer and journalist have been introduced according to the defined criteria. Also some theoretical information and principles which school counselors and teachers need to follow while they are introducing careers have been explained. These career description activities which were developed according to each grade level of 1st- 5th grade students have been presented as an example in this study. Increasing career description activities and adopting these same activities to different career descriptions by taking into account the theoretical information and principles explained by school counselors and teachers is suggested.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
İlköğretim Online
İlköğretim Online