Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 136
 İndirme 34
İşitme engelli sporcuların sürekli dikkat becerilerinin sporcu olmayanlarla karşılaştırılması
2017
Dergi:  
Turkish Journal of Education
Yazar:  
Özet:

Bu araştırmada, spor yapan işitme engelli çocuklar ile spor yapmayan işitme engelli çocukların dikkat becerilerinin karşılaştırılması amaçlanmıştır. Araştırmaya Malatya, Elazığ, Gaziantep ve İstanbul illerinde yaşayan toplam 233 işitme engelli çocuk katılmıştır. Araştırmada elde edilen verilerin istatistiksel analizlerinde SPSS programı kullanılmış ve istatistiksel açıdan anlamlılık düzeyi (p < .05) olarak belirlenmiştir. Araştırmanın sonunda, spor yapan işitme engelli bireylerde, dikkat düzeyinin cinsiyete göre istatistiksel açıdan anlamlı farklılık gösterdiği tespit edilmiştir (p < .05). Sonuç olarak, spor yapmayan işitme engelli çocuklar ile kıyaslandığı zaman demografik değişkenlerin, spor yapan çocukların dikkat düzeyleri üzerinde daha düşük etkiye sahip olduğu söylenebilir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Turkish Journal of Education
Turkish Journal of Education