Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 15
 Görüntüleme 70
 İndirme 38
Fen Bilimleri Öğretmenlerinin Derslerinde Stem Odaklı Etkinlikler Gerçekleştirmek Üzere Geliştirdikleri Problem Durumlarının İncelenmesi
2018
Dergi:  
Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi
Yazar:  
Özet:

In this study, 30 hours of training were given to 15 science teachers to realize STEM integration in science courses and it was aimed to examine the problem statement developed by science teachers who have STEM education. The model of the research is a holistic case study. The study group of the research is composed of 15 science teachers. Problem statements (documents) that the teachers developed constitute the primary data source of this research. Field notes were used as supporting data sources. Data analyzed by descriptive (documents, field notes) and content analysis (field notes) techniques. It has been determined that the engineering design problem, prepared by only one teacher, can be accepted in all elements, and that it is capable of integrating mathematics and technology disciplines and achieving learning outcome in science courses. It has been found that none of the problem statements prepared by problem-based learning to perform STEM-focused activities in science courses are inappropriate for all elements. 

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 472
Atıf : 5.272
2022 Impact/Etki : 0.615
Quarter
Eğitim Bilimleri Temel Alanı
Q1
38/232

Necatibey Eğitim Fakültesi Elektronik Fen ve Matematik Eğitimi Dergisi