Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 38
 İndirme 15
Choosing Teaching As A Profession: Influence Of Big Five Personality Traits On Fallback Career
2018
Yazar:  
Özet:

Personality plays a significant role in influencing motivation for choosing a perspective profession. As empirical evidence confirmed, personality traits conscientiousness, openness to experience, extraversion are in positive correlation with intrinsic motives for choosing teaching as a profession (in negative with personality trait neuroticism), and in negative correlation with extrinsic motivation and fallback career (in positive with personality trait neuroticism). The primary aim of research is to point out the importance of personality traits in career choices via detecting which personality traits are predictors of fallback career. In the research first grade university students (teacher trainees; N = 402) completed the Five Factor Inventory and SMVUP-4-S scale. As results show, Big Five personality traits are in correlation with fallback career and are a significant predictor of fallback career. The Big Five model together explained 17.4% of the variance in fallback career, where personality traits agreeableness, conscientiousness, openness to experience and neuroticism has been shown as a statistically significant predictor of fallback career of teacher trainees.

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler