Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 95
Görüntüleme 98
İndirme 35
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Finansal Okuryazarlık: Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bir Araştırma
Yazar:  
Yıl:  
2015
Özet:

Being more knowledgeable about financial system is important for increasing individual savings and better managing potential financial risks. The increased level of financial literacy helps individuals in making better financial decisions. In this study, a questionnaire was administered to the students of University of Gaziantep in order to assess the students’ financial literacy levels. The financial literacy levels of students were analyzed based on different demographics. As a result of the study, the general financial literacy success level of students is 48%. The financial literacy level of male students is higher compared to female students. Having credit cards and use of internet banking are found to be related to the financial literacy. The results show that students are most knowledgeable about individual banking and least knowledgeable about investments. Also, students seem to be more interested about information related to current financial issues.

Anahtar Kelimeler:

Financial literacy, Financial knowledge, University of Gaziantep.

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler