Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME 109
İNDİRME 31
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Mehmet Emin Yurdakul 8217;un Çocuk Şiirleri
Yazar:  
Yıl:  
2010
Özet:

: Mehmet Emin Yurdakul 8217;s Children Poem Children poems have been also written during the period of westernized Turkish literature beginning Tanzimat Since then children 8217;s poems anthologies appeared in Turkish literature In this connection the poets Ali Ulvi İbrahim Alâettin Gövsa and Tevfik Fikret mights be mentioned as the poets who wrote children poems; but Mehmet Emin has been forgotten in this field Infact he is interested in youth and children in his poems beside the ones he wrote specially for children This paper discuses children poems of Mehmet Emin in terms of forms content and style Key words: Children poems Mehmet Emin Turkish literature

Anahtar Kelimeler:

Çocuk şiiri, Mehmet Emin, çocuk edebiyatı

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler