Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 13
Görüntüleme 66
İndirme 35
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Sosyal Bilgiler Öğretmen Adaylarının Sanat Algıları ve Sanat Konularının Öğretimine Yönelik Görüşleri
Yazar:  
Yıl:  
2013
Özet:

The aim of this study was to reveal the art perceptions of social studies teacher candidates and their opinions on the topics regarding art and on teaching them in the social studies course. In addition, this study evaluated the teacher candidates’ approaches to the topics in the “Art and Aesthetic” course in Social Studies Program at Undergraduate Level. For this reason, 86 sophomore teacher candidates studying at Akdeniz University, Social Studies Program at Undergraduate Level participated in the study within the scope of the “Art and Aesthetic” course. Document analysis and interview techniques were used in this qualitative study and the data were analyzed by “content analysis”. The results of the study generally indicated that the teacher candidates believe the necessity of teaching the topics regarding art but they think that they are not proficient enough to explain these topics and they believe that social studies teachers should train themselves about the topics regarding art. Moreover, it is possible to say those social studies teacher candidates’ opinions on the topics regarding art mostly changed positively within the scope of the “Art and Aesthetic” course and the more they are engaged in the topics regarding art the more they like and are interested in them.

Anahtar Kelimeler:

Social studies teacher candidates, social studies, topics regarding art, perception, opinion

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler