Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
Atıf Sayısı 2
Görüntüleme 83
İndirme 36
Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
Otomobi̇l Sürücüleri̇ni̇n Trafi̇k ve Yol Güvenli̇ği̇ Konusundaki̇ Görüşleri̇ne Sosyoloji̇k Bakiş
Yazar:  
Yıl:  
2005
Özet:

One of the aspects which separate the modern life from past periods is the level reached in transportation systems. Road transportation is more common than many of the other transportation forms. This transportation manner has developed abnormally. For this reason, the traffic accidents had been all but inevitable. On Turkish highway, vehicles which have the greatest deal of number are automobiles. So, vehicle that faces accidents is automobile and, besides too, persons who face this accident are automobile driver in generally. In this study, it has been dealt with the automobile drivers’ cases of their having accident, thought on speed and accident reason, manners of perceiving the traffic rules, conscious level on subject of vehicle and road security, attitudes in traffic and opinion on subject of driving in way of being intoxicated. Questionnaire as a mean of collecting the knowledge was used, besides informal interview and observation techniques have been practiced here and there. It has been strived to be explored the relations between the specific independent variables and dependent variables and therefore has been operated to be reached to some generalizations. This research is aimed at being descriptive and searching connection

Anahtar Kelimeler:

Otomobil, Otomobil Sürücüsü, Trafik ve Yol Güvenliği

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler