Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
295

İNDİRME
58

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
IN TREATMENT DIZISININ PSIKOLOJIK DANIŞMANLIK MESLEK ETIĞI BAKIŞ AÇISIYLA IÇERIK ANALIZININ YAPILMASI: NITEL BIR ÇALIŞMA

2017 - Rahsan Sivis Cetinkaya - https://doi.org/10.12984/egeefd.296346

Özet:Bu çalışmada, HBO kanalı dizilerinden In Treatment’ın birinci sezon bölümlerinin psikolojik danışmanlık meslek etiği bakış açısıyla içerik analizi yapılmıştır. ACA (2014) etik kodlarındaki kategorilerin rehberliğinde yapılan içerik analizine göre, dizidefazla sınırlar ve çift yönlü ilişkilerle ilgili etik durumlar gözlemlenmiş, ikinci sırada gizlilik ve üçüncü sırada mesleki sorumluluk konularıyla ilgili etik durumlara rastlanmıştır. Dizide gözlemlenen bu etik durumlar, alan yazınındaki ilgili araştırma bulguları ışığında tartışılmıştır. In Treatment dizisinin Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans programlarında zorunlu ders olan Meslek Etiği ve Yasal Konular derslerinde ve lisansüstü meslek etiği derslerinde deneyimsel bir öğrenme yöntemi olarak kullanılmasına yönelik öneriler sunulmuştur. 

Anahtar Kelime:psikolojik danışmanlık meslek etiği, Meslek Etiği ve Yasal Konular, deneyimsel öğrenme yöntemleri, nitel araştırma

Bu Yayına Atıf Yapanlar