Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 23
 İndirme 2
The Role Of The Failure Of Multi-party Systems In Bringing About Dominant Party Systems In Democratizing Countries: The Cases Of Bolivia and Turkey
2022
Dergi:  
ADAM AKADEMİ Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Political parties are political societies that have a steady and stable organizational structure that seeks to seize control of the state mechanism with public support. Party systems refers to the arrangement within which political parties operate. Predominant party system is a condition where the opposition parties challenge the strongest party in competitive elections but fail to remove the incumbent from power. The most popular definition and classification for the concept of predominant party system remains Sartori’s conceptualization. According to Sartori, the predominance is established when a party wins three consecutive elections while keeping the majority of the seats in the parliament. How do predominant party systems emerge? This article explains the impact of the failure of multiparty systems in fostering predominant party systems in democratizing countries.

Anahtar Kelimeler:

Null
2022
Yazar:  
0
2022
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


ADAM AKADEMİ Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Hukuk; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler; Ziraat, Orman ve Su Ürünleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 194
Atıf : 324
2022 Impact/Etki : 0.217
Quarter
Hukuk Temel Alanı
Q2
29/57

Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q3
306/509

Ziraat, Orman ve Su Ürünleri Temel Alanı
Q3
42/67

ADAM AKADEMİ Sosyal Bilimler Dergisi