Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 1
 İndirme 1
Transcendent Phenomena In The Late Copper Age Boleráz/ Baden Settlement Uncovered At Balatonőszod- Temetői Dűlő: Human and Animal “depositions”
2010
Dergi:  
Journal of Neolithic Archaeology
Yazar:  
Özet:

Animal and human remains were unearthed in 75 features at Balatonőszöd-Temetői dűlő, among them intramural burials and sacrificial pits. It became clear during the analysis that there was a spatial and chronological overlapping between the seemingly separate Boleráz and Baden settlement centres between 3300 and 3100 BC, which was true for the fi nd materials as well. Features with ceremonial paraphernalia, such as vessels came from the surroundings of the pits with animal and human skeletons and they together formed ritual areas of a ceremonial sequence composed of a series of rites.

Anahtar Kelimeler:

0
2010
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler
Journal of Neolithic Archaeology

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 130
Atıf : 29
2022 Impact/Etki : null
Journal of Neolithic Archaeology