Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 3
 Görüntüleme 34
 İndirme 11
Bilimsel ve Teknolojik Performansin Ekonomik Buyumeye Etkisi: Oecd Ulkeleri Uzerine Bir Panel Veri Analizi
2022
Dergi:  
Sosyoekonomi
Yazar:  
Özet:

Non-physical factors such as education, knowledge, information, innovation, and research and development (R&D) are new sources for economic growth. The study analyses the effect of scientific and technological performance on GDP. Pedroni Cointegration Test, Vector Error Correction Model, and Granger Causality Analysis are applied to 21 OECD member countries for the 2003-2016 period. As the result of the analysis, it is determined that there is a long-term relationship between R&D expenditures used in the concretization of scientific and technological performance, the number of patents applied for innovation, and GDP. Further, the relationships’ directions are determined from patent applications to GDP and GDP to R&D expenditures.

Anahtar Kelimeler:

The Role Of Scientific and Technological Performance On Economic Growth: A Panel Data Analysis For Oecd Countries
2022
Dergi:  
Sosyoekonomi
Yazar:  
Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Sosyoekonomi

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 895
Atıf : 4.947
2022 Impact/Etki : 0.447
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q1
101/509

Sosyoekonomi