Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 12
 Görüntüleme 78
 İndirme 14
Impacts Of Credit Default Swaps On Volatility Of The Exchange Rate In Turkey: The Case Of Euro
2016
Dergi:  
International Journal of Financial Studies
Yazar:  
Özet:

In this study, we aim to investigate the impacts of credit default swaps (CDS) premium as a risk financial indicator on the fluctuations of value of the Turkish lira against the Euro. We try to answer the following questions: Is the CDS premium change among the drivers of EUR/TL exchange rate and what are the possible effects of CDS premium volatility on EUR/TL exchange rate stability in different conditions? In this regard, we developed a MS-VAR regime change model and asymmetric, frequency domain and rolling windows causality analysis methods. Results obtained from all tests imply that risk premium is partially a driver of the EUR/TL exchange rate between the years 2009 and 2015.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
International Journal of Financial Studies

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 647
Atıf : 368
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini