Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 48
 İndirme 11
The Impact Of Countrys Credit Ratings On The Cost Of The Capital
2015
Dergi:  
International Review of Management and Business Research (IRMBR)
Yazar:  
Özet:

The purpose of the paper was to analyse the impact of the country’s credit ratings on the cost of the capital. It was made an analysis of existing research on the presented topics. We use static panel data methods for 135 countries between 2002 – 2012 years. As independent variables we take account long and short term country credit ratings granted by Standard and Poor and Moody’s Investor Services. Credit ratings are converted linearly into numeric variables. We analyze how credit ratings and the history of defaults influence on interest and maturity on new external debt commitments (official and private), deposit and lending interest rates, interest rate spread, real interest rate and risk premium on lending. Key Words: Interest Rate, Credit Risk, Cost Of The Capital, External Debt, Risk Premium On Lending.

Anahtar Kelimeler:

0
2015
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


International Review of Management and Business Research (IRMBR)

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 927
Atıf : 413
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini