Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 2
 Görüntüleme 65
 İndirme 27
Total Factor Productivity and Energy Intensity In Indian Manufacturing: A Cross-sectional Study
2011
Dergi:  
International Journal of Energy Economics and Policy
Yazar:  
Özet:

In recent climate change negotiations and debates, energy use pattern, efficiency and productivity cannot be overlooked and hence it is necessary to focus on these ascepts for Indian manufacturing industries. The objective of the paper is to estimate the transcendental logarithmic production function and analyse the relationship between energy intensity and total factor productivity (TFP). The estimation of TFP is based on four inputs model; labour, capital, material and energy. The findings suggest that labour and material inputs play major role as compared to the capital and energy input. Further, estimates suggest that age of the firm, export intensity and disembodied technology import are positively related to the TFP, where as ownership, energy intensity, embodied technology import and R&D intensity are negatively related to TFP of the Indian manufacturing industries. İn addition, energy efficient firms also found to have high levels of TFP. This implies the need for fostering energy efficiency at firm level in Indian Manufacturing.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


International Journal of Energy Economics and Policy

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 2.578
Atıf : 3.893
2023 Impact/Etki : 0.22
International Journal of Energy Economics and Policy