Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 22
 Görüntüleme 141
 İndirme 67
Karadeniz’in Güvenliği: Uluslararası Yapılanmalar ve Türkiye
2007
Dergi:  
Gazi Akademik Bakış
Yazar:  
Özet:

The end of the Cold War, and the collapse of the Soviet Union had shown its impact on the Black Sea region as well. The emergence of the new states, and the changing maps had also changed the geostrategical balance in the region. Besides these changes, due to varying facts, the Black Sea had become a region which gains importance and which attracted the attention of international powers. Today, the Black Sea is an important issue of the international security agenda. The security of the Black Sea, which has gone beyond regional level and gained an international and global identity, has an important place in Turkey’s foreign and security policy. In the Cold War era, in order to ensure the security of the Black Sea, the mechanisms of international organizations like EU, NATO, OSCE have been used, besides new entities like Black Sea Economic Cooperation (BSEC), BLACKSEAFOR, and Black Sea Harmony (OBH) has been composed. In this article, the international bodies which have policies through the region and their present and potential effect on the security of the Black Sea and Turkey are examined. 

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Gazi Akademik Bakış
Metrikler
Makale : 0
Atıf : 0
2022 Impact/Etki : null
Gazi Akademik Bakış