Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 52
 Görüntüleme 1.117
 İndirme 171
 Sesli Dinleme 1
SURİYELİ MÜLTECİLERİN TÜRKİYE EKONOMİSİNE ETKİLERİ
2018
Dergi:  
Balkan Sosyal Bilimler Dergisi
Yazar:  
Özet:

Günümüzde adını sıkça duyduğumuz Suriyeli mültecilerin 2011 yılından bu yana ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle ülkelerini terk ettikleri ve komşu ülkelere sığındıkları görülmektedir. Yaşanan bu karışıklık nedeniyle Suriyeli mülteci akını Suriye’deki olayları diğer bölgelere taşımakta etkin rol oynamaktadır. Komşu ülkeler her gecen gün artan mülteci kriziyle başa çıkmada tek başlarına yeterli olamamaktadır. Mülteci sorunun Toplumların ve bireylerin hayatlarında onarılmaz yaralar açmaya devam etmesi sorunun çözümünü zorlaştırmaktadır. Bu bağlamda gerek mesafe yakınlığı gerekse de komşuluk ilişkilerinden ötürü Türkiye’nin mülteci akınına ev sahipliği yaptığı görülmektedir. Sayıları her geçen gün artan Suriyeli vatandaşlara her anlamda destek elini uzatan Türkiye ciddi sorunların varlığıyla karşı karşıyadır. Ülkemize gelen Suriyeli vatandaşların ülkemizi ekonomik, hukuki, siyasi ve toplumsal etkilerle baş başa bıraktığı açıktır. Ülkemize katkıları olmamakla birlikte ülke kalkınmamıza negatif yönlü etkiler bırakan gitgide içinden çıkılamaz bir sürecin varlığına işaret eden Suriyeli mülteci akınının yakın gelecekte çözülmesi pek mümkün gözükmemektedir.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Balkan Sosyal Bilimler Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri; Güzel Sanatlar; İlahiyat; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 452
Atıf : 1.831
Balkan Sosyal Bilimler Dergisi