Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 40
 İndirme 17
Tax Expenditures As A Rupture Of Fiscal Democracy
2023
Dergi:  
Bulletin of Economic Theory and Analysis
Yazar:  
Özet:

Although each new administration claims to craft its own budget, in reality, spending plans always follow the choices made by its predecessors. To evaluate how much of a country's current budget is allocated to projects that do not need congressional approval or, more technically, to mandated expenditure programs, the fiscal democracy index was created. The Fiscal Democracy Index is calculated by subtracting mandatory spending and debt interest from total government revenues. The number reflects the amount of money left over from taxes that can be used for discretionary government programs. The ratio of the remaining public revenues to the total public revenues is the fiscal democracy indicator. Yet, tax expenditures may occur at any time during the fiscal year. Tax expenditures, on the other hand, are not always held to the same standards of transparency and accountability as other types of government spending. In this study, which aims to examine fiscal democracy in Turkey by deeming the impact of tax expenditures, we observed that Turkey's fiscal democracy index might be higher when considering tax expenditures. As a result, reducing tax expenditures will increase fiscal democracy.

Anahtar Kelimeler:

0
2023
Yazar:  
Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Bulletin of Economic Theory and Analysis

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 131
Atıf : 224
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini