Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 7
 Görüntüleme 48
 İndirme 7
Artificial Intelligence in Tourism: A Review and Bibliometrics Research
2021
Dergi:  
Advances in Hospitality and Tourism Research (AHTR)
Yazar:  
Özet:

Artificial Intelligence (AI) came up as an ambiguous concept from computer sciences and now it is being used in many areas of our life. It has stimulated academia’s interest due to its alternative insights into complex problems. Therefore, a bibliometric method was applied in this study to observe the progress of AI in the tourism field. A total of 102 papers were collected from Scopus database. Key factors such as most productive authors, collaborations and institutions were identified, and research hotspots were determined using co-occurrence network and most common author keywords. Progress of AI was visualized with thematic evolution analysis. Findings indicate that there is a progressive interest in AI after 2017, and average citations signify that papers are highly cited. Since this is the first study conducting a bibliometric on AI in the tourism context, it could be considered useful for academics and tourism professionals as it provides general overview of AI, demonstrates research trends and popular papers.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Advances in Hospitality and Tourism Research (AHTR)

Alan :   Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 77
Atıf : 52
2023 Impact/Etki : 0.22
Advances in Hospitality and Tourism Research (AHTR)