Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 6
 Görüntüleme 35
 İndirme 18
 Sesli Dinleme 1
Avrupa Yesi̇l Mutabakati: Yesi̇l Teori̇ Perspekti̇fi̇nden Bi̇r Anali̇z
2022
Dergi:  
Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi
Yazar:  
Özet:

Global warming and climate change are causing droughts, hurricanes, floods, melting glaciers, rising sea levels, and environmental problems such as agricultural pollution. The fact that these environmental problems that threaten the future of our planet are not limited to one continent or group of countries, in other words, the globalization of the climate crisis and environmental problems has revealed the relationship between the concepts of climate, environment and security. Environmental problems have become one of the most important items on the agenda of international relations. In this context, green theory, which is one of the theories of international relations, has emerged as an approach that emphasizes not only people-oriented issues but also environmental and climate issues. With the environmental, climate and energy policies it has developed, the European Union offers a perspective that corresponds to the main features of green theory. In this context, there is a close relationship between green theory and the European Green Deal offered by the European Commission. The aim of this study is to contribute to the academic literature by analyzing the European Green Deal from the perspective of green theory. This study examines the extent to which green theory is effective in the political, economic, and environmental transformation of the European Union.

Anahtar Kelimeler:

The European Green Deal: An Analysis From Perspective Of Green Theory
2022
Yazar:  
Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler


Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri; Hukuk; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler; Spor Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 258
Atıf : 598
© 2015-2024 Sobiad Atıf Dizini