Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 10
 Görüntüleme 45
 İndirme 12
Avrupa Hun ve Hazar Devletlerinin İktisadi Gelir Kaynakları
2005
Dergi:  
BELLETEN
Yazar:  
Özet:

The basis of Hun and Khazar economic life, which was a natural bounclary between Central Asia and Europe and doıninating in aregion extending from Ural to Karpat and on the Danube was based on the steppe economy and on the income arising from the trade in the İtil, Yayık, Don and the Kuban rivers. In additon, various lıand craptsthe annual taxes from the subject stades booties custom duties, agriculture and ııı iııiııg were the most important income sources. Tlıiese states have not only dominated Eastern Europe by their militaıy and political powers but also by their economic wealthiness.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
BELLETEN

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 2.373
Atıf : 6.858
2022 Impact/Etki : 0.243
Quarter
Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı
Q2
226/509

BELLETEN