Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 1
 Görüntüleme 23
 İndirme 2
Preliminary phytochemical screening and ethnomedicinal uses of Phagnalonniveum
2022
Dergi:  
Turkish Journal of Computer and Mathematics Education
Yazar:  
Özet:

Phytochemicals screening test is important for the isolation of new and novel compounds. The current results are directed to the detection of diffident classes of phytoconstituents responsible for the antioxidant properties ofPhagnalon.niveum. The crude methanolic extract of Phagnalonniveum showed the presence of Alkaloids, Terpenoids, Saponins, Tannins, Steroids and Glycosides, Carbohydrates, monosaccharides, combined reducing sugars and soluble starch. The extracts of P. niveum were screened for secondary metabolites by using methanol, crude extract. The methanolic extracts gave positive results for Alkaloids, Tannins, Flavonoids, Saponins, steroids, Reducing sugar, Terpenoid, Anthraquinone, Phlobatannin and Glycoside. Extracts contained tannins, reducing sugar, and Flavonoids. This paper highlights the significance of the plant in traditional medicine and the presence of various phytochemicals in the plant. This study will serve as a benchmark for further detailed analysis of plant extract before drug development and its utilization in future.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Turkish Journal of Computer and Mathematics Education

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 1.706
Atıf : 106
2023 Impact/Etki : 0.071
Turkish Journal of Computer and Mathematics Education