Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
  Atıf Sayısı 16
 Görüntüleme 90
 İndirme 27
Yakınsama: Yeni Medyanın İtici Gücü
2011
Dergi:  
Erciyes İletişim Dergisi
Yazar:  
Özet:

İletişim amacıyla kullandığımız araçlar geçmişe göre daha yetenekli hale gelmiştir. Örneğin bir GSM telefonu, sadece telefon görüşmesi yapmak için değil aynı zamanda farklı katma değerleri içeren çok çeşitli özellikler ve hizmetlerden yararlanmak için de kullanılabilir. Günümüzde, evlerimizde yüksek hızlı internet, kablolu televizyon hizmeti veya uydu yayıncılığı ile ilgili, üçünün ya daaz ikisinin varlığının olduğu hizmetler bulunmaktadır. Diğer yandan, bu alt yapıların sağladığı türlü türlü hizmetler geleneksel kitle iletişiminde büyük organizasyon yapılarının ürünü olan tekil araçlardan (örneğin basılı gazeteler, radyolar ya da televizyon kanalları gibi) daha efektif görünmektedir. Teknolojinin itici güç olduğu bu gelişmelerde dikkat çeken nokta çapraz uygulamaların varlığıdır. Telekomünikasyon alt yapılarındaki değişimin bir yansıması olan bu uygulamalar yeni medya altında toplanmaktadır. Bu durum, farklı açılımları da beraberinde getirir. Diğer yandan, yakınsama sıklıkla alt yapılardaki değişimin kavramsallaştırılması için kullanılır. Ancak yakınsama bir süreç olarak ele alındığı zaman sadece teknik alt yapıları değil aynı zamanda piyasa oyuncuları ve kullanıcıları da içeren bir dizi değişimi temsil eder.

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Dikkat!
Yayınların atıflarını görmek için Sobiad'a Üye Bir Üniversite Ağından erişim sağlamalısınız. Kurumuzun Sobiad'a üye olması için Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ile iletişim kurabilirsiniz.
Kampüs Dışı Erişim
Eğer Sobiad Abonesi bir kuruma bağlıysanız kurum dışı erişim için Giriş Yap Panelini kullanabilirsiniz. Kurumsal E-Mail adresiniz ile kolayca üye olup giriş yapabilirsiniz.
Benzer Makaleler
Erciyes İletişim Dergisi
Erciyes İletişim Dergisi