Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
 Görüntüleme 53
 İndirme 30
Yabancı Dil Öğretmeni Yeterliklerinde Kültür Öğesi: Türkiye ve Çin Karşılaştırması
2013
Dergi:  
Eğitim Bilimleri Araştırmaları Dergisi
Yazar:  
Özet:

This study reviews comparatively Foreign Language (FL) teacher competency studies conducted both in Turkey and China. The main concern is to reveal how culture as an important domain of language education is handled both in Turkish and Chinese contexts. Document analysis through a survey of literature is conducted to investigate the similarities and differences between the Turkish and the Chinese standards set for FL teachers. Online databases of Ministry of National Education (MONE) and Beijing Education for Chinese Government were analyzed comparatively for documentation. As a result both similarities and differences were found between the two countries’ FL teacher education competencies and qualities regarding to their cultural, social, historical, geographical, political and economic contexts. Moreover, the study reveals that different educational policies of the countries mutually affect each other in improving the quality of education in general

Anahtar Kelimeler:

Atıf Yapanlar
Bilgi: Bu yayına herhangi bir atıf yapılmamıştır.
Benzer Makaleler


Eğitim Bilimleri Araştırmaları Dergisi

Alan :   Eğitim Bilimleri

Dergi Türü :   Uluslararası

Metrikler
Makale : 257
Atıf : 3.508
2022 Impact/Etki : 0.0
Eğitim Bilimleri Araştırmaları Dergisi