Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
16

İNDİRME
10

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
KONJENITAL MIYOTONILI BIR HASTADAKI ANESTEZI DENEYIMIMIZ

2019 - Yeşim Cokay Abut, Serkan Şimşek, Seher Köse, Şenay Kırgezen, Kübra Bolat, Veysel Erden - https://doi.org/10.4274/BMB.galenos.2019.28989

Özet:Myotoni konjenita (MC), Thomsen tarafından, 1876 yılında, iskelet kaslarında ortaya çıkan bir hastalık olarak tanımlanmıştır. On yedinci kromozomda yer alan klor kanalı geninin (CLCN1) bir mutasyonu sonucunda, hastalarda kas kontraksiyonları ve yorgunluk ortaya çıkar. Bu hastalarda anestezi altında malin hipertermi gelişebilir. Aşağıda bir MC hastasıyla ilgili olarak yaşadığımız anestezi deneyimini paylaşmak istiyoruz.

Anahtar Kelime: Myotoni konjenita, malin hipertermi, anestezi

Bu Yayına Atıf Yapanlar
Benzer Makaleler
Gül SERDAROĞLU, Hasan TEKGÜL, Berrak SARIOĞLU, Eren DEMİRTAŞ, Nilgün YÜNTEN, Sarenur TÜTÜNCÜOĞLU
Merve KORKMAZ BERGİN, Ayhan AŞKIN, Seçil DEMİRDAL, Korhan BAYRAM, Alev GÜRGAN, Hikmet KOÇYİĞİT, Özlem AKAN
Teoman ATICI,Namık ŞAHİN,Mehmet Tunç MOCAN,Hüseyin Tufan KALELİ