Kullanım Kılavuzu
Neden sadece 3 sonuç görüntüleyebiliyorum?
Sadece üye olan kurumların ağından bağlandığınız da tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Üye olmayan kurumlar için kurum yetkililerinin başvurması durumunda 1 aylık ücretsiz deneme sürümü açmaktayız.
Benim olmayan çok sonuç geliyor?
Birçok kaynakça da atıflar "Soyad, İ" olarak gösterildiği için özellikle Soyad ve isminin baş harfi aynı olan akademisyenlerin atıfları zaman zaman karışabilmektedir. Bu sorun tüm dünyadaki atıf dizinlerinin sıkça karşılaştığı bir sorundur.
Sadece ilgili makaleme yapılan atıfları nasıl görebilirim?
Makalenizin ismini arattıktan sonra detaylar kısmına bastığınız anda seçtiğiniz makaleye yapılan atıfları görebilirsiniz.
GÖRÜNTÜLEME
14

İNDİRME
7

Eseri Dinleyin
Alıntı Yap
Paylaş
SÜPER YAPIŞTIRICI KULLANIMI SONUCU GELIŞEN KORNEAL ABRAZYON OLGUSU

2017 - mübeccel bağdaş,şemsettin bilak,ali asgar yetkin - https://doi.org/10.30569/adiyamansaglik.376330

Özet:A sixty-five years old female patient applied to our clinic with adhesion her right eyelash due to inadvertently used super glue  instead  of eye drop. Ophthalmologic examination showed;adhesion of right eyelash,a thick,opac layer on conjonktiva and cornea.Visual acuity was hand motion.Her left eye was normal.When we removed;thick,opac layer on ocular surface there was an epitelial defect near total.Corneal abrasion get better with topical antibiotic drop and artificial tears preservan-free for two weeks. This case presents that; especially older patients  may use super glues instead of ocular medications by mistake,consequently they have ocular tissue damage .

Anahtar Kelime:superglue, cornea, corneal abrasion

Bu Yayına Atıf Yapanlar